Mojo Estates

Stilfuld 2-værelses lejlighed med terrasse og havudsigt i Panoramica, El Higuerón (TURISTLICENS)

595.000 €
Reference: 361-12363P
Sovevær.: 2
Badevær.: 2
Areal: 122 m²

Vi præsenterer denne moderne og stilfulde lejlighed med en rummelig terrasse og havudsigt i det lukkede boligområde Panoramica, i El Higuerón, Fuengirola, kun få skridt fra kysten.

Beliggende i det prestigefyldte Panoramica-område i Reserva del Higuerón, tilbyder denne moderne 2-værelses lejlighed med 2 badeværelser den perfekte kombination af stil, komfort og bekvemmelighed. Kun en kort gåtur til stranden El Carvajal og Carvajal togstation, med nem adgang til centrum af Fuengirola, Malaga og lufthavnen. Butikker, restauranter og lokale faciliteter findes også i nærheden, og golfbaner samt sportsfaciliteter er let tilgængelige.

Lejligheden er en del af et sikkert, lukket kompleks med smukt anlagte haver, swimmingpool, fitnesscenter og sauna. Den inkluderer en parkeringsplads i kælder og et opbevaringsrum, med elevator til lejlighedens etage.

Indenfor har lejligheden en åben planløsning med en rummelig stue, der flyder sømløst ud til en sydvestvendt terrasse, ideel til afslapning eller udendørs spisning med udsigt over havet. Det moderne køkken er udstyret med integrerede hvidevarer og en køkkenø, hvilket kombinerer funktionalitet med moderne design.

Hovedsoveværelset har et garderobeområde, indbyggede skabe, adgang til terrassen og eget badeværelse. Det andet soveværelse har også indbyggede skabe og eget badeværelse, hvilket gør det perfekt til familie eller gæster.

Yderligere funktioner inkluderer varm- og kold luftkonditionering, gulvvarme, dobbeltglasvinduer og persienner for komfort og energieffektivitet.

Perfekt beliggende for dem, der søger en stilfuld lejlighed inden for gåafstand til stranden og lokale faciliteter, er denne ejendom en fremragende investering eller permanent bolig i Fuengirola. Ejendommen har TURISTLICENS.

Tøv ikke med at kontakte os for mere information eller for at arrangere en fremvisning af denne smukke ejendom.

Per Moensted & Jacob Johanssen

Per Moensted & Jacob Johanssen
Co Founders

Særlige kvaliteter

  • Privat terrasse
  • Køkken udstyret
  • Tæt på butikker
  • Tæt på skoler
  • Havudsigt
  • Overvågningskameraer
  • Bjergudsigt
  • Dyr er tilladt
  • Internet - Wi-Fi
  • Overdækket terrasse
  • Indbyggede skabe
  • Indhegnet boligområde
  • InternetFibre
  • Elevator
  • WalkinCloset
  • Udsigt til poolen
  • Bekvemmeligheder i nærheden af
  • Transport i nærheden
  • Aircondition
  • Gulvvarme (delvis)
  • Fuldt møbleret
  • Fuldt udstyret køkken
  • Tæt på legeplads
  • Tæt på havet / stranden
  • Sauna
  • Tæt på Golf
  • Glasdøre
  • Opbevaringsrum
  • Gym
  • Åbent køkken
  • Sikkerhedsindgang
  • SPA
  • Video indgang
  • Concierge-service
  • Fremragende stand
  • GarageIncludedInPrice

Kontakt Mojo

Per Moensted & Jacob Johanssen - Co Founders

Per Moensted & Jacob Johanssen
Co Founders

Lignende boliger

Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola
650.000 €
963-00176P

Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola

Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola med 2 Soveværelser, 2 Badevær., bilt i 2026 og har pool (), garage...

Sovevær.: 2
Badevær.: 2
Bolig: 75 m²
Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola
620.000 €
A0096

Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola

Lejlighed til salg i El Higueron, Fuengirola med 2 Soveværelser, 2 Badevær., bilt i 2021 og har pool (), garage...

Sovevær.: 2
Badevær.: 2
Bolig: 101 m²
Grund: 60 m²

Søg efter lignende boliger